Мова будівництва

реклама

Обв'язка фундаментуУ Замовників часто виникає ряд питань при спілкуванні з підрядником. Для того щоб можна було спілкуватися на зрозумілій мові, ми розглянемо будівельні терміни, які відображають елементи конструкції будинку, адже саме від них залежить більшою мірою вартість будівництва.

 

Друге світло — об’єднаний простір першого і другого поверху (вітальня без стелі).

Домокомплект з SIP — набір елементів для складання коробки будинку.

Коробка будинку — каркас або силова (несуча) частина будинку, це стіни, перекриття та дах будинку без оздоблення.Будьте уважні, фундамент, вікна, двері та покрівлю в коробку будинку не включені.

Покрівля — покриття даху для захисту від опадів. В якості матеріалу для покрівлі може бути металочерепиця, ондулін, гнучка черепиця, композитна черепиця і т.д. Вартість покрівлі також становить істотну частину кошторису витрат.

реклама

Дах — верхній огороджує конструктивний елемент будинку. Часто складається з окремих плоских схилів. Дах може бути кроквяної або з SIP. Кроквяна система даху являє собою несучий дерев’яний каркас даху, який складається з крокв, прогонів, розтяжок, накладок і т.д.

Міжповерхове перекриття — перекриття між поверхами будинку. Вони вимагають шумоізоляції.

Нульове перекриття — це нижнє перекриття будинку (цокольне, підвальне), на якому збираються стіни першого поверху. Саме від нього починається відлік відміток висот, тому і називається нульовим.

Обв’язка фундаменту — здійснюється з бруса по периметру фундаменту, на нього спирається нульове перекриття.Конструкція обв’язки і, відповідно, вартість залежать від типу фундаменту. Так, фундамент на палях вимагає потужної обв’язки (ростверк), тоді як стрічковий фундамент цього не потребує, адже стрічка сама грає роль ростверку.

Перекриття — це плоскі горизонтальні конструктивні елементи, що розділяють будинок на поверхи. Перекриття по балках складається з несучих балок, а між ними закладається утеплювач. Зверху на балки настилається підлогу, а знизу підшивається стелю. Чорна підлога — основа для чистового покриття лінолеумом, ламінатом, паркетом.Перекриття з SIP також складаються з балок, але між ними встановлюються SIP панелі. А обшивка SIP утворює підлогу і стелю перекриття.

Стіни — одні з найголовніших конструктивних елементів будинку. Виділяють зовнішні і внутрішні стіни. Внутрішні несучі стіни називають перегородками. Несучі стіни виконуються з SIP. Зовнішні стіни горища називають фронтонами.

Фундамент являє собою підставу будинку. Витрати на фундамент складають значну частину кошторису. Вартість фундаменту буде залежати від його конструкції. Фундамент на гвинтових палях на рівній ділянці обійдеться дешевше якісного стрічкового мелкозаглубленного, причому майже в два рази. Вибирати вид фундаменту слід залежно від грунту на ділянці, ваги майбутнього будинку, кількості поверхів, конструкції нульового перекриття, планування першого поверху. Всі можливі варіанти розрізняються за вартістю.

Горищне перекриття — верхнє утеплювати перекриття, яке знаходиться під дахом. Перекриття між мансардою і верхнім поверхом — міжповерхове. Горищне перекриття не вимагає такої жорсткості як нульове або міжповерхове перекриття. У тому випадку, коли горище обладнають під житлове приміщення, він перетворюється на мансарду, та перекриття в цьому випадку може повністю відсутні. Найпоширеніший варіант — коли мансарда обмежена частково дахом, частково горищним перекриттям.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *