Планування будинку

реклама

Планування будинкуОтже, серед безлічі проектів будинків з сіп панелей Ви вибрали найбільш підходящий — зовні! А що всередині? Не треба ламати списи, щоб прийти до угоди, що планування будинку важлива в комплексі — симпатична зовнішність і комфортна начинка. Звичайно, хотілося б, щоб майданчик, де Ви хочете будувати будинок була на височині, красива, світла, екологічна, щоб і гайок, і водойма, і ніяких високовольтних ліній і жвавих трас.

Будемо вважати, що Вам повезло, і Ваш будинок буде будуватися саме в такому місці. Безпосереднє розташування будинку краще планувати на північно-західній частині ділянки. Тоді парадне ганок буде в центрі, а від сусідньої ділянки можна убезпечитися глухою стіною. Внутрішній двір — на півночі, куди будуть «дивитися» вікна кухні, щоб господині було зручно контролювати грають там дітей. А ось спальні повинні вікнами виходити на схід або південний схід (подбайте про хороших шторах!). Вітальня і дитяча в ідеалі повинні розташовуватися вікнами на південь, південний схід. Південний захід виключений — кімната може занадто перегріватися в теплий сонячний день.

Що стосується повітрообміну, то слід знати, що повітря рухається в бік найбільш теплої зони. У північній частині ділянки краще розбити сад та інші господарські споруди. Вони захистять будинок від вітрів.

А що в будинку? Сьогодні для постійного проживання середньої сім’ї з 4-5 чоловік найчастіше будують 2-поверховому будинку до 200 м2.В них легко розділити будинок на денну та нічну зони, спланувати правильне розташування кімнат.Крім того двоповерховий будинок легше протопити, а отже — дешевше.

реклама

Як правило, на першому поверсі розташовують вітальню з каміном і виходом на терасу або веранду через французькі вікна; кухню з їдальнею (вітальня може поєднуватися з їдальні), малий санвузол, гостьову, хол з вбудованими шафами і господарські приміщення.

Другий поверх — зона приватності, сімейних відносин. Тут знаходяться спальні, дитяча, може бути, кабінет і, звичайно, великий санвузол з ванною.

Якщо Ви хочете влаштувати у своєму будинку господарську зону: прилаштувати гараж, майстерню — краще це робити з боку кухні. Зручно, коли з кухні є вихід в господарські приміщення.

Добре, коли все — ізольовані — житлові кімнати виходять в загальний хол, без закутків: так сім’я відчуває себе єдиним цілим!

У двоповерховому будинку не обійтися без сходів — дерев’яній або бетонній. Звичайно, вона повинна бути зручною і безпечною, з забіжними ступенями, в 2-3 маршу. Як правило, під сходами розташовують шафа або вішалку, але можна — і робочий куточок.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *