Шахраї та хитрості в сфері нерухомості

Шахраї та хитрості в сфері нерухомості

Я думаю буде актуальна тема, як не потрапити на гачок, не стати обдуреним при продажу квартири. Схеми проведення угод можуть відрізнятися від міста. Знову ж таки повторюся, всі поради лежать на поверхні, але у нас люди до сих пір ведуться на розлучення з смс “Ошиблась номером, переведіть гроші сюди“.

Розберемо типові схеми при продажу.

Нам не вистачає, скинете?

Всі торгуються, абсолютно, і це нормально – це ринок, будьте до цього готові. Досить багато продавців, які бояться сказати “Ні” і ведуться на суттєвий торг, який вони собі не можуть дозволити. Природно ніхто Вас не змусить підписати договір, навіть якщо Ви помилково скинули більше, ніж потрібно. Але не забувайте, що торг – справа взаємне. Вам називають одну суму, так назвіть іншу, яка Вас влаштує. У плюсі ​​будуть обидві сторони. Якщо Ви погодитеся на істотну знижку, а потім не будете відповідати на дзвінки – Ви втратили клієнта, потрапили в неприємну ситуацію. А запропонувавши оптимальну для Вас ціну – Ви зробили бонус покупцеві, показали лояльність, потішили його самолюбство, і не образили самого себе.

Часто буває в практиці, що переглядів дуже багато, все торгуються (означає, що квартира подобається), я просто пояснюю, що вже були пропозиції, як і ваші, ми хочемо конкретно цю суму. Як правило, якщо квартира коштує своїх грошей, люди погоджуються.

Жорсткий торг. Психологічні прийоми

Скажімо так, це вже варіант шахрайства. Непідготовлені, самотні люди на це ведуться. Клієнти розповідали о своїх колишніх угодах, а також до роботи зі мною до пари людей приходили подібні особистості. Точно такий же є на ринку б/у автомобілів.

Квартира, наприклад, з поганою транспортною доступністю, віддаленим районом, квартира на першому поверсі. Загалом – діючі знають, що ваша пропозиція не користується попитом.

Приходять на перегляд, як правило, 2 і більше осіб, часом натовпом. Вам задаються в ході бесіди питання “А як, дивляться тут взагалі? Ринок мертвий піди?“. Ви ніяково відповідаєте, що начебто дивляться. Спілкуються з Вами зневажливо, на квартиру дивляться з огидою, поводяться так, ніби Ви їм кланятися повинні за те що вони взагалі час своє витрачають. Далі один з смотрящих кличе другого з вигуками: “Ооо, йди подивися що тут“, показує якийсь дрібний косяк. Дивляться на ситуацію, Ви в подиві. Далі чіпляються за все. Часом, просто знущаються і ображають квартиру і мешканців. Як правило, ми все асоціюємо наше житло з самим собою. Якщо дівчині, яка зациклена на фігурі, сказати, що вона товста, буде, умовно, 3 варіанти розвитку подій:

  1. Пішов ти, я королева.
  2. Це твоя думка. (Тут вже дівчина почне копатися в собі і шукати недоліки)
  3. Образа, сльози, стрес. Так, я потвора. (Однозначно самокопання і спроба стиснути себе в чому-небудь).

А уявіть, якщо Вам це говорять різні люди в різний час? Тут вже більшість починає заганятися.

Один з клієнтів розповідав, що переглядів було дуже мало, і поспіль приходили протягом тижня три людини з однієї і тієї ж піснею. Потім вже його дружина почала йому говорити те ж саме. Мовляв, ми за ці гроші не продамо, вона цих грошей не варто. Але ціна була об’єктивною.

Був особистий досвід, написав в коментах до попереднього посту. Пенсіонери продавали квартиру, і вийшло так, що я з клієнтом був уже на ній, і тут нагодилися клієнти “опоздун” паралельно з нами. Квартира, що йдеться, старенька, але чистенька, бабуся божий одуванчик, все охайно. Так агент другого покупця, хамло, почав поливати помиями квартиру, фрази “Тут що, бичі жили?“, Що вони її за ці гроші не продадуть. У бабусі вже очі на мокрому місці, а він її за ціною рухати почав, на півмільйона відразу. Втрутився, пояснив при ньому бабусі, що її тиснуть за ціною і квартира хороша. Той, природно, обурювався, сказав мені, що “так колеги не роблять” і ретирувався.

Каламутні агентства нерухомості

Знову ж таки, все через непідготовленість. Ви викладаєте оголошення, до Вас приходить агент з договором на квартиру. Розповідає жахи, що без нього Вас однозначно кинуть, Ви залишитеся на вулиці, а його агенство гарантує Вам грамотний юридичний супровід, і в разі чого, допоможе в суді. Не вірте, будь ласка, таким пройдисвітам. Жодне агентство нерухомості не компенсує Вам втрати. Ні сертифікати, ні купа грамот над робочим місцем агента не гарантує Вам, що наступні кілька років, Ви не будете бігати по судах.

Єдине, що я можу обіцяти клієнтам, це відстоювати його інтереси, мінімізувати ризики, спираючись на досвід, знаючи підводні камені, і спростити ряд процесів в деяких випадках, маючи знайомства в банках, у нотаріусів, МФЦ та інших. Але ризик є завжди. У кращому випадку, агентство буде виступати в якості свідка на вашому боці, не більше того. Теж саме і з нотаріусами, адже у “Нотаріусів угоди застраховані”. Застраховані випадки, якщо з вини нотаріуса Ви втратили нерухомість або гроші. Вони перевіряють квартиру із загальнодоступних джерел, замовляють виписку з ЕГРН і пробивають обидві сторони на те, чи було рішення суду про визнання кого-то недієздатним. Але ця виписка не говорить про те, що людина при здоровому глузді. Тому потрібно вимагати додаткові довідки з мед.установ. Тому завжди читайте все, що підписуєте, вас всі почекають. Попередній договір, договір з агентством, договір купівлі-продажу і так далі. Є питання по пунктам – задайте, Вас за це ніхто не вб’є. Якщо Ви не згодні – значить не потрібно обмежувати свої права.

Повернемося до пройдисвітів. В договорі є пункт: “У випадку самостійного продажу Продавцем, продавець зобов’язується сплатити комісію“. Ні, ну серйозно? З якого дива? Ось підписали Ви договір, продали безпосередньо сусідові, знайомому. А Вас потім починають довбати телефонними дзвінками з вимогою оплати і анальних кар. Часом може доходити до прямих погроз. І адже що найприкріше, люди лякаються, погоджуються і платять, а далі йдуть фрази, що всі ріелтори прокладки і мудаки. Саме через таких особистостей.

Не ведіться, ЧИТАЙТЕ ДОГОВОРИ, а краще – підписуйте при наявності конкретного покупця. Я вже тривалий час працюю без них, і люди дивуються, а як, а якщо ми самі продамо? Ви не боїтеся? В тому і справа, що моя робота не виконана, за що мені платити?

Що ж робити, якщо Ви підписали і продали самостійно? Можу сказати, що все залежить від напору і ідейності самого агентства. Вам можуть заради принципу “попити кров“, можливо навіть подати до суду, але як правило, суди у нас на стороні Продавця, і присудити можуть тільки підтверджені витрати (реклама), але не всю суму комісії. Найчастіше, такі агентства просто зливаються.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.