Сучасні системи опалення заміських будинків

реклама

Сучасні системи опалення будинківДля того щоб організувати оптимальне опалення заміського будинку, можна скористатися однією з шести систем опалення, кожна з яких має свої особливості застосування, а також переваги і недоліки.

 

Газове опалення

Це найбільш поширений тип опалювальної системи заміського будинку. Він підходить практично для будь-якого житлового приміщення. 

З переваг газового опалення можна відзначити доступність і низьку вартість, екологічну чистоту, можливість автономної роботи, що дозволяє підтримувати певну температуру в приміщення під час відсутності його власника. Що стосується недоліків, то до них відноситься обов’язкову наявність димоходу в будинку, енергозалежність, необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки, а також регулярне проведення профілактичного обслуговування.

 

Дизельне опалення 

Найголовнішою перевагою використання системи опалення на дизельному паливі є її абсолютна незалежність від енергоносія (газової магістралі). Сучасні дизельні котли відповідають всім сучасним нормам пожежної безпеки, а також можуть працювати в повністю автоматичному режимі. 

Однак опалення заміського будинку за допомогою дизельного котла обійдеться досить недешево, що пов’язано не тільки з високою вартістю самого пального, а й необхідністю споруди окремого котельного приміщення.

 

Опалення на твердому паливі 

реклама

Котли, що працюють на твердому паливі, поділяють на два типи. Це пелетні котли, які заправляються спеціальними дерев’яними капсулами, а також котли, що працюють на вугіллі та дровах. Котел на твердому паливі тривалого горіння , як правило, використовують у віддалених від газових магістралей районах. 

Серед переваг використання пеллетного котла можна відзначити високу ККД (близько 95%), можливість регулювання температури в автоматичному режимі, низьку вартість палива (пелетів), великий період дозаправки.

Серед мінусів використання пеллетного опалювального котла можна відзначити його високу вартість, а також необхідність створення запасу палива.
Що стосується класичних котлів на твердому паливі, то серед їх переваг варто виділити низьку вартість самих котлів, а також низьку вартість енергоносія. Серед недоліків можна відзначити неможливість роботи в автоматичному режимі, часту дозагрузку палива, необхідність облаштування приміщення для зберігання вугілля та дров.

 

Електричні системи опалення 

Суть цього способу опалення заміського будинку полягає у використанні котлів, що перетворюють електроенергію в теплоенергію за допомогою ТЕНів. 

Найважливіші переваги використання електричної системи опалення полягають в безшумності роботи системи, точному регулюванні потужності, централізованому управлінні в кожній кімнаті будинку, а також у довговічності.

Однак така система опалення не може бути використана в тих районах, в яких спостерігаються перебої з подачею електроенергії. Крім того, вона дуже дорога на увазі високу вартість самого електрики.

 

Мобільний електричне опалення 

В основі даного типу опалення заміського будинку лежить використання конвекторних радіаторів. Серед переваг даного типу системи опалення можна відзначити простоту в обслуговуванні і використанні, безшумність роботи, можливість регулювання температури від 5 до 30 градусів. 

Недоліки використання мобільного електричного опалення нічим не відрізняються від недоліків використання стаціонарної електричної системи опалення.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *