Тротуарна плитка своїми руками

Тротуарна плитка

реклама

Уже давно зародилася думка про те, як би зробити тротуарну плитку своїми руками, але форми, які пропонуються в будівельних магазинах великих розмірів, плитка буде важка, а хотілося б що б плитка була і для мене підйомної. Одного разу я побачила силіконову форму для випічки і подумала, що ось вона то і буде рішенням!

Отже! Для початку вибираємо силіконову форму для випічки невеликого розміру см 20-30 в діаметрі, стінки заввишки не нижче 4 см (якщо плитка буде тонкою як млинець, вона не витримає навантажень постійних по ній пересувань), краще, якщо форма буде в вертикальними краями, а НЕ трапецієподібної форми, щоб стик між плитками був максимально прилеглий. Я купила 3 штуки, щоб особливо не напружуватися з великою кількістю розчину за раз.

Крок другий.

реклама

Відправляємось його в будівельний магазин за пескобетоном марки не нижче М-300. Це готова суміш позбавляє нас від картини типу: помаранчева каска, лопата, мішки піску та цементу. Один заважає, троє дивляться)))).

Так само потрібно звичайний керамзит, який ми кладемо в квіточки. Він потрібен для зчіпки і для полегшення ваги плитки. Тепер готову сипучу суміш розводимо водою, як зазначено виробником на мішку, в такій кількості, як нам здається вистачить на один раз наповнити наявні у нас форми, додаємо керамзит (я додав приблизно 1/3 від обсягу суміші).

Тепер розкладаємо суміш по формах. Важливо: обов’язково потрясти за краї форму, щоб суміш краще вляглася і вийшло повітря бульбашками. У промислових умовах форми кладуть на вибростол, але у нас немає такої можливості, та й обсяг однієї плитки у нас менше, тому просто потряс її. В результаті таких дій поверхню нашої майбутньої плитки буде гладкою і красивою, а не дірявої і пористої.

Силіконові форми хороші тим, що вони відмінно знімаються із застиглою плитки і форму не потрібно нічим змащувати. Залишаємо суміш на рівній поверхні на добу, виймаємо плитку, складаємо готове для подальшої просушки, заливаємо форми новим розчином. Якщо ви все це робите на свіжому повітрі, то краще не залишати плитку сохнути на сонці.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *