Віконні жалюзі

реклама

Віконні жалюзіВікна відкривають наші будинки для зовнішнього світу і впускають цей світ всередину будинку. Жалюзі, як і інші віконні драпірування, дозволяють регулювати рівень відкритості вашого будинку для сторонніх очей і надходження світла в кімнату. Як елемент дизайну, жалюзі найчастіше бувають одноколірними. Вибирайте жалюзі з того матеріалу, що буде відповідати інтер’єру кімнати, і того стилю, який забезпечити вам потрібний рівень приватності.

 

Горизонтальні жалюзі 

Цей різновид жалюзі складається з планок або складок, розташованих горизонтально поперек усього вікна. 

Найпоширеніші з них — венеціанські жалюзі. Планки у них роблять з вінілу, металу або дерева і з’єднують між собою за допомогою шнура в декількох місцях по всій довжині. У закритому вигляді жалюзі непрозорі, але якщо потягнути за розташований збоку шнур, платівки повернуться так, що ви зможете бачити, що відбувається зовні, але збережіть деякий захист від сторонніх очей. 

Горизонтальні стільникові жалюзі зроблені з подвійного шару матеріалу, скріпленого так, що в профіль жалюзі схожі на бджолині стільники. Матеріал може бути прозорим, непрозорими або чимось середнім. 

Хоча більша частина жалюзі піднімаються знизу до верхньої частини вікна, деякі з них, особливо, стільникові, можуть опускатися до нижньої частини вікна або навіть здатні як підніматися, так і опускатися. Це дозволяє пропускати світло через верхню половину вікна, але забезпечити захист від поглядів зовні в нижній частині. 

реклама

 

Вертикальні жалюзі 

У цьому випадку планки, з яких складаються жалюзі, прикріплені вертикально до механізму над вікном. Планки бувають різної ширини, від вузьких п’ятисантиметрових до широких панелей. Ланцюговий механізм збоку жалюзі дозволяє відкрити жалюзі, щоб впустити в кімнату більше світла, або повністю закрити. Пластини вертикальних жалюзі зазвичай роблять з вінілу. Вони можуть бути будь-яких кольорів, текстур і малюнків. 

 

Роликові і римські жалюзі 

Обидва ці види жалюзі можна віднести до горизонтальних, оскільки вони прикріплюються по всій ширині вікна і піднімаються знизу вгору. 

Роликові жалюзі — одна суцільна смуга тканини, яка, коли жалюзі піднімаються, накручується на обертовий циліндр, розташований зверху. Прихований механізм дозволяє зафіксувати жалюзі в будь-якому положенні. 

Римські жалюзі — теж тканинні жалюзі, але вони забезпечені прихованими планками, прикріпленими горизонтально на рівній відстані один від одного. Крізь отвори в планках протягнуто шнур, і якщо потягнути за нього, планки піднімуть жалюзі вгору, а тканина збереться складками. Прості римські жалюзі в опущеному вигляді висять плоско, тоді як більш складні представляють переплетені між собою смужки тканини. 

 

Нестандартні жалюзі 

Не всі вікна бувають стандартної прямокутної форми. Ви можете обрізати деякі з стандартних жалюзі, щоб вони підійшли для незвичайних вікон. Але є й спеціальні жалюзі, призначені для вікон незвичайної форми. Наприклад, є жалюзі у формі віяла для арочних або круглих вікон, жалюзі для розсувних скляних дверей і трапецієподібні жалюзі для вікон нерівної форми. Деякі жалюзі, особливо для великих вікон, піднімаються й опускаються за допомогою пульта дистанційного керування.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *