Як покласти плитку у ванній своїми руками?

плитка

реклама

Один з важливих моментів при ремонті у ванній кімнаті — вкладання кахлю. Плитка у ванній кімнаті — це гігієнічно, практично і красиво. Щоб покласти плитку у ванній, не обов’язково викликати майстра по ремонту. Про те, як покласти плитку у ванній своїми руками, ми розповімо в цій статті.

Що потрібно, щоб покласти кахель у ванній

Щоб покласти плитку у ванній своїми руками, тобі знадобиться плитка, клей і інструменти: шпатель прямий маленький, шпатель зубчастий, пластикові куточки для розшивки швів, інструмент для різання кахля, олівець, лінійка, кутник.

Готуємо поверхню

Очисти стіни від пилу, бруду і жиру. Для кращого зчеплення кахлю з поверхнею крій стіни грунтом Бетонконтакт великої зернистості. Якщо збираєшся класти плитку на пофарбовану поверхню, зроби насічки по всій поверхні.

Відстаючу фарбу, штукатурку, що відшаровується, шпаклівку і побілку, а також випадають шматки стіни потрібно видалити.

Визначаємо положення горизонтальних і вертикальних рядів.

Найкраще починай розрахунок зверху, від стелі. При цьому потрібно розмічати розташування горизонтальних рядів і не забувати враховувати відстань міжрядного шва. Просувайся зверху вниз і отримаєш рівень, на якому буде другий горизонтальний ряд. Також буде видно розмір першого ряду плиток, які доведеться підрізати. Саме ряд, розташований у статі, можна підрізати, бо він менш помітний. А зверху будуть рівні красиві плитки.

Потім перенеси встановлену лінію за допомогою гідравлічного рівня по всій кімнаті. З’єднай позначки, прокреслити лінію горизонту і прикрути опори, на яких буде триматися ряд. Для цього можна використовувати оцинкований профіль для монтажу гіпсокартонних листів.

реклама

Потім потрібно визначитися, як йтимуть вертикальні ряди. Розрахуй, скільки штук поміститься в горизонтальних рядах. Часто в кутку залишається невелика вузька смужка.

Після того, як ти вирішиш завдання, як будуть розташовуватися вертикальні кути, за допомогою схилу прокреслити вертикальні лінії в кутах, де закінчується плитка, що не вимагає підрізування.

Укладаємо плитку на стіну

На опору, прикріплену до стіни, уклади перший ряд плитки відповідно розмітці. Поклади все плитки, крім крайніх в ряду, які потребують підрізуванні. Горизонтальність контролюється за допомогою опорної планки, вертикальність — за допомогою рівня, який треба приставляти вертикально до плитки. Перевір ще раз всі рівні.

Розмітити крайні плитки, які потрібно обрізати і приклей на місце. Повтори операцію по всьому периметру. Вийде опорний горизонтальний ряд по всій кімнаті.

Укладаємо наступний ряд. Для цього починай з краю від окресленої вертикальної лінії. Намаж клей на стіну на висоти трохи більше довжини кахлю. По ширині можна захопити 3 штуки.

Нанеси клей на плитку. На стіну і кахель наноси клей в різних напрямках, щоб смужки від гребенчатого шпателя при зіткненні утворювали квадрати. В кінці укладай крайні плитки, які потрібно підрізати. Виконай всі ці процедури по всьому периметру кімнати, дійшовши до стелі.

Проклади найнижчий ряд плиток. Розмітити кахель по довжині і наріж. Потім намаж стіни і плитку клеєм і уклади.

Ось в загальних рисах, основні поради, як покласти плитку у ванній своїми руками.

реклама

Читайте также:

1 комментарий

  1. Игорь:

    хорошая статтья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *