Розрахунок загальної площі будинку

розрахунок загальної площі будинку

Спеціальних строго встановлених правил, які чітко регламентували б, як проводити розрахунок загальної площі будинку, немає. Навіть БНіП не дають конкретних рекомендацій з цього приводу. Ось і вважають все на свій розсуд, через що часто виникають питання і непорозуміння.

Більшість будівельників загальну площу будинку визначають складанням площ по периметру всіх поверхів з зовнішнього боку. Якщо будинок з мансардою, то її площа також підсумовується. Сюди включаються і балкони, і лоджії, і тераси.

Площа забудови по СНиП 2.08.01-89 “Житлові будинки” визначається так само. Загальна площа одноповерхового будинку буде дорівнювати площі забудови. Стіни в каркасному будинку займають невелику площу. А от площа балконів, лоджій і терас в сучасному будинку достатня велика.

А як краще: враховувати тераси або не враховувати, адже їх будівництво явно дешевше будівництва опалювальних приміщень? Розглянемо приклад:

Перед нами два будинки з однаковими фундаментами, перекриттями, дахом. Площа стін цих будинків також збігається. Чи буде здешевлення? Будинок з балконом і терасою має додаткові два кута, а адже це додає роботу будівельникам, оскільки доводиться займатися підгонкою. Для жорсткості конструкції балкона доведеться поставити колону, можливо, навіть не одну. У підсумку, через наявність тераси і балкони будинок не тільки не коштуватиме дешевше, але по роботах і матеріалами вийде навіть трохи дорожче.

Загальна площа двох будинків однакова, а будівельна площа біля будинку з балконом і терасою істотно менше. Якщо йти по шляху оцінки вартості, множачи ціну кв.м. на будівельну площу, виходить абсолютно невірний результат. Тому така експрес-оцінка – це занижений результат для будинків з терасами, а адже більшість будинків саме такі.

Ось і виходить, що Замовник розраховує на одну суму, а при більш детальному підрахунку отримує істотне подорожчання. Адже як було б приємно, якби виходило все навпаки. Тому використовуйте краще загальну площу для експрес-оцінки. Для зручності аналізу багато фірм вказують відразу обидва показника: і будівельну, і загальну площу будинку.

Правда нехтувати витратами на будівництво терас повністю теж не можна, адже під тераси встановлюють фундамент, а зверху тераси накривають окремою або спільним дахом. А адже це значні витрати навіть у тому випадку, коли мова йде про каркасному будівництві.

Точний розрахунок позбавить Замовника від можливих проблем. Але для швидкої, приблизної оцінки вартості підійде і правило експрес-оцінки: середня ціна кв.м. множиться на загальну площу майбутнього будинку. Помилки пов’язані, зазвичай, з тим, що середню ціну множать не на ту площу.

Калькулятор розрахунку загальної площі будинку

Отже, будівельна площа будинку вважається також як сума площ усіх поверхів і мансарди по периметру зовнішніх стін із зовнішнього боку. У цю площу не входять тераси – ось головна відмінність будівельної площі від загальної площі (площею терас).

Two columns
Vertical
Horizontal
ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА БУДИНКУ
Summary
Name Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Архітектор :

    ДБН В.2.2-15-2005, додаток Б, пункт В.7
    Площа забудови будинку визначається як площа горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будинку на рівні цоколя, включаючи виступні частини. Площа під будинком, розташованим на стовпах, а також проїзди під будинком включаються до площі забудови. Якщо будівельник мурує як пише і читає – гнати в шию з будмайданчика !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.