Вибираємо склопакет для металопластикових вікон

пластиковое окно

Організації які занимаються торгівлею металопластиковими вікнами пропонують безліч різних склопакетів, від яких залежить наскільки тепло і комфортно буде у вашій квартирі або будинку: однокамерні, двохкамерние, енергозберігаючі з k-склом, енергозберігаючі з i-склом, закачані газом. У людини зазвичай виникає питання: що ж вибрати, чи достатньо взяти звичайний склопакет, щоб у квартирі було тепло і затишно, ніж переплачувати за більш дорогі з невидимим “ефектом енергозбереження“. Отже, розберемо всі варіанти по порядку.

Однокамерний склопакет

Складається з двох стекол, які утворюють між собою камеру повітряного простору. Повітря в даном випадку є теплоізолятором і перешкоджає проникненню холоду всередину приміщення. Ширина такого склопакета складає зазвичай 24мм (маркування 4-16-4): де 4-товщина першого і другого скла, 16 – ширина дистанції і одночасно товщина повітряної камери.

Відповідно, чим більше буде повітряна камера, тим тепліше буде вікно. Коефіцієнт теплопровідності (або опір теплопередачі) однокамерного склопакета складає 0,39 м2 * град / Вт. Враховуючи той факт, що для II кліматичної зони України (ДБН В.2.6.-31-2006, ДСТУ Б.В.2.6-23-2001 (ГОСТ 23166-99)) рекомендовано коефіцієнт теплопровідності на рівні не менше 0,56 м2 * град / Вт, відповідно звичайний однокамерний склопакет не можна встановлювати в квартири і житлові будинки. “Якщо їх не рекомендують ставити в житлових будинках і квартирах, так куди ж?” – Скажете ви.

Металопластикові вікна з однокамерними склопакетами

Можна встановлювати на балкони (Причому не опалювальні), для скління дачних будиночком (де в зимовий час ніхто не проживає), в складах, виробничих приміщеннях, для облаштування перегородок усередині приміщення. Звичайно ж знайдеться безліч людей, які вже встановили вікна з такими склопакетами і живуть не один рік. Я погоджуся, що це найкраща альтернатива старим деревяною вікнам, які необхідно було мити, підфарбовувати і на зимовий час ще і обклеювати. Двокамерний склопакет: складається з трьох стекол і двох повітряних камер (Маркування 4-10-4-10-4): три скла товщиною по 4 мм і дві повітряні камери по 10мм кожна.

Коефіцієнт теплопровідності такого склопакета складає 0,50 м2/град/Вт. Такі вікна вже можна використовувати для скління квартир і житлових будинків.

Енергозберігаючі склопакети

Життя не стоїть на місці, з Надавно пір з’явилися так звані енергозберігаючі вікна. Суть заключакется в наступному: на внутрішню поверхню скла наносять невидимий шар напилення, який відображає теплові хвилі в усередину приміщення. При використанні такої технології коефіцієнт теплопровідності на 30% більше ніж у звичайного двокамерного склопакета. Але у з іншого боку є невеликий недолік – шар напилення під впливом кисню повітря з часом окислюється і втрачає свою ефективність. Для вирішення подібної проблеми є рішення: використовувати замість повітряного простору – газ, який запобігає окисленню енергозберігаючого покриття. Його закачують замість повітря при виробництві склопакета.

Склопакети з k-склом

Для отримання такого скла з енергозберігаючими властивостями на поверхню розпеченого скла наноситися тонкий шар металооксидних покриття, яке розплавляючись по поверхні являє собою міцне однорідне покриття. Значення відбиває здатності k-скла має значення 0,25. k-скло пропускає сонячну енергію у вигляді коротких хвиль всередину приміщення і не випускає теплове випромінювання у вигляді довгих хвиль, яке виходить від радіаторів опалення.

Воно покращує теплоізоляцію, помітно скорочує витрату тепла, володіє великою світлопроникністю, його можна ламінувати захисними плівками і використовувати разом з сонцезахисним склом.

Склопакети з i-склом

Даний матеріал перевершує за своїми характеристиками k-скло. Відмітна різниця в технології виробництва покриттів. У маркуваннях склопакетів можна зустрінь такі комбінації: 4-16-4i, 4-10-4-10-4i. І-скло передбачає нанесення на поверхню скла оптичного нізкоеммісіонного шару на основі окислів металів у вакуумі. Дане покриття абсолютно прозрочно і володіє відмінним світлопропускання, а саме скло має кращий коефіцієнт енергозбереження. До недоліків можна віднести те, що це покриття є “м’яким покриттям” і становить труднощі при його транспортуванні, також необхідне спеціальне обладнання для роботи підприємствам з виробництва склопакетів з використанням i-скла. Існує ще й поняття мультифункціонального скла, в позначеннях це можна зустріти так: 4М-16-4, 4М-8-4-10-4 або 4М-10-4-14-4. Цей тип стекол з’явився не так давно і має на увазі під собою поєднання двох основних характеристик в одному – енергозберігаюче та сонцезахисний. Оцінивши все вище сказане можна додати наступне: необхідно дуже грамотно і зважено підійти до вибору не тільки віконного профілю для Вашого вікна, але і вибрати правильний склопакет, від якого залежатиме температура і затишок у Вашій квартирі або будинку. Необхідно також зауважити, що кошти вкладені в енергозбереження будинку з плином часу повернутися у вигляді економії на обігрів в зимовий період.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.