Звукоізоляція та ущільнення дверей

Звукоізоляція та ущільнення дверейШвидше за все, не кожна двері у вашому домі має хорошу звукоізоляцію, та й взагалі герметичність. Так чи інакше, звукоізоляція двері відіграє значну роль для мешканців квартири. Ущільнена двері не буде пропускати зайвих протягів, потоків холоду і захистить вас від вулиці, зробивши будинок більш теплим і затишним.

Для ущільнення дверей, в даний час, існує велика кількість різних накладок і розширювальних рейок. Однак найчастіше, установка таких додаткових пристосувань має набагато меншу віддачу, ніж ремонт дверей в цілому. Тільки уявіть, прикріпіть ви таку рейку до похилої і заїдати двері, і яким буде результат? Думаємо, що таким способом, проблему ви не вирішите. 

Набагато більш зручним способом, буде просто оглянути двері, виявивши місця деформацій і заїдання дверного полотна. Якщо визначити такі місця візуально не представляється можливим, то візьміть шматочок щільного паперу і просунувши його в щілину між дверима і коробкою поводите вгору і вниз. Таким чином, ви виявите місця заїдання двері з дверною коробкою. Якщо спосіб з папером не допомагає, то можна взяти крейду і провести по всій довжині смугу за місцем стикування двері. При закритті дверного полотна, в місці найбільшого заїдання, крейда буде стертий більше, ніж в місцях вільного ходу двері. 

У даній статті ми все-таки не будемо акцентувати сильного уваги на питаннях ремонту та реставрації дверей. 

Якщо при огляді та перевірці двері необхідність ремонту відсутній, то тоді перейдемо до інших способів усунення проблем звукоізоляції і ущільнення дверей своїми руками. 

Як і говорилося раніше, в даний момент на ринку ремонтної продукції присутній дуже великий вибір спеціальних матеріалів і пристосувань для ущільнення і звукоізоляції дверей: 

  • Нащельні рейки різних типів (трубки, планки різної форми, стрічки із спінених полімерів, рейки з щітками і т.д.) 
  • Спеціальні набійки і утеплювачі дверей. 

Встановити ті чи інші пристосування своїми руками, не складе труднощів, тому з даною роботою зможуть впоратися навіть жінки. 

Припустимо, як прикріпити своїми руками до дверей набійку з утеплювача? Дуже просто. У комплекті з такими матеріалами відразу йдуть спеціальні гвоздики (зазвичай меблеві), за допомогою яких і кріпляться набійки до дверного полотна. Головною проблемою тут є зняття розмірів і придбання набійки із заданими габаритами двері. 

Установка планок для утеплення та поліпшення звукоізоляції дверей, може здійснюватися двома основними способами: 

  • Монтаж планки на двері 
  • Монтаж планки на коробку дверного отвору. 

У даному випадку визначатися вам. При підготовці до монтажу, як і завжди, зробіть ретельні виміри поверхні для кріплення планок. Не забудьте при проведенні розміток, залишити (випиляти) місця під петлі (навіси) і дверний замок. Встановлені планки, особливо які стоять на дверній коробці, також рекомендується оббити спеціальною стрічкою (з поролону, гуми, спіненого ПВХ і т.д.), тим самим створюючи герметичність з’єднання двері з дверною коробкою. 

Встановлення нащельні рейок зазвичай проводиться в 70% випадків для ущільнення і поліпшення звукоізоляції на зовнішніх дверях (з внутрішньої сторони дверей). 

З метою ущільнення нижній частині дверей, в даний час є можливість придбати і встановити своїми руками всілякі поріжки , порогові рейки, поріжки з щітками, захисні поріжки і т.д. 

Звукоізоляція дверей Дуже ефективно, для усунення щілин у підстави двері використовувати щітки. Цей різновид ущільнювачів монтується до нижній частині дверей (зазвичай для дверей ковзаючого типу). Для монтажу таких рейок в комплект до них входять спеціальні кріплення, що дають можливість самостійно, своїми руками, підігнати утеплювач по необхідній висоті. 

За таким же принципом здійснюється монтаж та інших пристосувань, як на підлогу, так і на самі двері. 

Основною специфікою, що доставляє багато клопоту недосвідченим в ремонті людям, є визначення оптимального місця кріплення того чи іншого захисного пристосування. Всі ці доробки для дверей монтуються в залежності від вашого бажання і особливостей кожної двері. У більшій частині випадків, щітку краще встановлювати на внутрішню лицьову поверхню нижньої частину дверей. У будь-якому випадку, при встановленні рейок, планок (крім щітки) вони повинні максимально близько прилягати до поверхні дверей або дверної коробки, тим самим створюючи герметичність і ущільнюючи двері т.д. 

Не варто забувати, що за наявності герметичних дверей, вікон, а також відсутності нормальної вентиляції в квартирі, значно збільшується ризик появи грибка і цвілі.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.