Чим відрізняється хрущовка від брєжнівки?

реклама

хрущовкаЖитлове питання в нашій країні завжди було актуальним. І кожен правитель радянського періоду намагався вирішити його швидко і з найменшими витратами, так як для державної скарбниці будівництво за індивідуальними проектами було дорого, а житло трудящим надавалося безкоштовно.

Після війни питання з розселенням громадян з комуналок і бараків по всій країні став особливо гострим. Завданням житлової програми того періоду було якнайшвидше забезпечити окремим житлом всіх нужденних, ну і, природно, переплюнути буржуїв-іноземців. Наприкінці 40-х — початку 50-х років проводилися експериментальні проекти з будівництва «здешевленого» житла панельного типу. Проривом того часу стали готові панельні блоки, з яких житловий будинок будувався (а по суті просто складався) майже на очах. Так почалося масове зведення типових п’ятиповерхівок, які народ назвав хрущовками. Причому хрущовки зводилися саме як тимчасове житло, для переселення людей з бараків, тому термін експлуатації їм відводився від 25 до 50 років. 

Своє завдання хрущовки виконали — забезпечили квадратними метрами значну частину населення країни. Однак кількість людей постійно збільшувалася, підвищувалися вимоги до комфортності житла, міські межі поступово розширювалися за рахунок нестачі місць для будівництва, тому було прийнято рішення будувати будинки не в ширину, а у висоту. І з 60-х років, поступово нарощуючи темп, починається зведення 8-9 поверхових будинків, з подальшим збільшенням поверховості до 12-16. Такі будинки стали називати брєжнівки, адже пік масової забудови дев’ятиповерхівки припав якраз на правління Л.І. Брежнєва. Будівлі вище 5 поверхів будували і раніше, наприклад, сталінські висотки в Москві, але це явище не носило масового характеру, а будинки зводилися за індивідуальними проектами.

реклама

Існує думка, що брєжнівки — це ті ж п’ятиповерхівки (хрущовки), але поліпшеного планування, а саме: мають 2 або 3 квартири на поверсі; сходові прольоти ширше, ніж в хрущовках; є ізольовані кімнати; інший матеріал стін (залізобетон) і т.п. Хоча є й інші відмінності.

 

У чому відмінність брєжнівки від хрущовки?

Враховуючи, що брєжнівки будували більше 20 років, було розроблено близько 40 серій типових багатоповерхівок. Тому брєжнівки просто неможливо об’єднати в одну категорію за різниці технічних параметрів кожної серії. Однак вони суттєво відрізняються від хрущовок наступними показниками:

  • хрущовки — це переважно п’ятиповерхові будинки панельного типу (на самому початку були і 3-поверхові, цегляні), брєжнівки — житлові будинки від 8 до 16 поверхів, побудовані до середини 90-х років; 
  • брєжнівки були оснащені ліфтами (цілком природно для багатоповерхівки) і сміттєпроводами, горищами, хрущовки такими благами цивілізації не мали;
  • за рахунок готових блоків площі кімнат у хрущовках були невеликими, кухні і зовсім крихітними — від 4,5 до 6 кв. м, стандарт висоти стелі — 2,5 м. брєжнівки відрізнялися збільшеною площею, поліпшеним плануванням (більше ізольованих кімнат), стелі стали вище — 2,7 м; 
  • за рахунок більш пізнього будівництва, а також за рахунок інших переваг, брєжнівки коштують дорожче, ніж хрущовки.

 

Різниця між брєжнівки і хрущовкою полягає в наступному: 

  • У поверховості: хрущовки нижче, ніж брєжнівки.
  • За площею: брєжнівки більше, ніж хрущовки.
  • За наявністю зручностей в під’їзді будинку: у брежневках є ліфт і сміттєпровід, в хрущовках — ні.
  • По висоті стель: в хрущовках вони нижче.
  • За ринкової вартості нерухомості: хрущовки дешевше, ніж брєжнівки.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *