Монолітний будинок: переваги і недоліки

Монолітний будинок: переваги і недоліки

реклама

Назва говорить сама за себе, «монолітні будинки» прикметник утворено від двох слів: моно і лиття, що в сумі означає єдине (цілісно) залиті. Але це не означає, що будинок просто вилитий з бетону, вилитий, може бути тільки каркас, а самі стіни між колонами забудовуються іншими матеріалами: цегла, камінь і інші.

монолітний будинок

Монолітні блоки можуть бути вже готовими або виготовлятися на місці будівлі, за допомогою заливки бетонного розчину в форму з опалубки. Так само варто відзначити, що існує 2 види сомой опалубки:

  • знімна — зазвичай виконується з дерев’яних дощок і демонтується після застигання бетону;
  • незнімна — випускається з дерева, сталі, алюмінію, пластику та інших подібних матеріалів, даний вид опалубки НЕ демонтується і залишається частиною моноблока, виконує роль додаткової тепла-шуму ізоляції.

Варто відзначити, що монолітні будинки є найпоширенішими в будівельному бізнесі. При виготовленні блоків використовуються технології, які дозволяють зробити блок полегшеним, вага блоку набагато менше ваги кладки такого ж розміру.

Переваги монолітних будинків

Одним з перших переваг є зручність і швидкість зведення, так як моноблоки або виливаються з бетонного розчину, або ж просто встановлюються готовими. Вага, завдяки малій вазі конструкції, через полегшених моноблоків, будувати такий будинок набагато простіше, адже під його основу підійде фактично будь-який грунт.

переваги монолітних будинків

Міцність, завдяки моно структурі споруда має мінімальну кількість будівельних швів, що підвищує міцність.

Ціна, споруди монолітного будинку обходиться майже в третину дешевше, ніж будівництво такого ж будинку з каменю або цегли, чому сприяє економія на витратних матеріалах, робочій силі і техніці.

реклама

Необмеженість, так як роль несучих споруди виконують зовнішні стіни, будівля можна підняти на будь-яку висоту, а внутрішнє планування виконати в будь-якому архітектурному стилі. Більше простору, моноблоки вже каменой і цегляної кладки, що економить в середньому 7-8% простору в порівнянні з аналогічними будівлями з вищезазначених матеріалів.

Водонепроникність, бетон володіє хорошою водостійкістю, таким будинкам не страшні повені.

Стійкість до коливань, через малу кількість швів будівля здатна витримати землетрус амплітудою в 7-8 балів.

Довговічність, монолітні будинки досить довговічні і, в зонах помірного клімату, можуть витримати більше 100 років без капітального ремонту.

Економічність даного будови просто зашкалює, мало того що ми вже заощадили час на будівництво завдяки простаті установки, так ще й усадка даної будівлі дозволяє перейти на внутрішню обробку практично відразу після завершення основного циклу.

Недоліки монолітного будівництва

Складність роботи в прохолодну погоду, при температурі нижче + 5 °C бетонну суміш необхідно підігрівати або використовувати додаткові морозостійкі суміші, що збільшить витрати на роботу.

Тепла-звуку провідність, бетон добре проводить тепло, внаслідок чого буде потрібно додатковий тепла-звуку ізоляційний шар.

Але як ви розумієте дані недоліки не значні, і переваг значно більше ніж недоліків в монолітному будові.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *