Пасивний будинок

реклама

Пасивний будинокУ країнах Європи прийнята класифікація будівель, що характеризує рівень споживання ними енергії в процесі експлуатації: зрозуміло, що на нижчому щаблі в цій класифікації стоять будинки старої (до 1970-х р.) забудови; сучасні будівлі вже будуються з низьким рівнем споживання енергії; а з 2019 до будівництва дозволені тільки так звані пасивні будинки.

Що це таке пасивний будинок? Це житло, для нормального функціонування якого потрібна 15 кВт-год / м ² на рік. При цьому архітектурно такі будинки нічим не відрізняються від нині споруджуваних: дизайн, планування — все згідно побажань замовника. Економія енергоресурсів досягається не стільки за рахунок потужності інженерного обладнання, скільки за рахунок раціонального проектування що, безумовно, збільшує витрати на будівництво від 3% до 30%, але економія в подальшій експлуатації перевершує ці витрати в рази!

Саме в силу того, що будинок накопичує і зберігає максимум енергії, отримуючи її з навколишнього середовища, будучи спроектованим і побудованим з урахуванням рози вітрів, сонячної освітленості, якісної теплоізоляції і грамотної припливно-витяжної вентиляції, він і називається пасивним.

Будівництво пасивного будинку починається з його правильної орієнтації відносно сторін світу: глуха північна сторона з вітрозахистом будівлі (посадки дерев, інші будівлі) і відкритість з півдня.

реклама

Пасивний будинок повинен бути компактний: зовнішня оболонка будівлі та її корисна площа повинні максимально збігатися. Цьому сприяє відсутність балконів, еркерів, внутрішніх кутів. Ідеальна форма — півсфера, що, звичайно, поки ще нетипово для сучасної забудови.

Будинок повинен бути розділений на північні буферні і південно-східні житлові зони. З південного боку добре розташувати зимовий сад, терасу, мають окремий фундамент, в якості літньої сонцезахисту.

Вікна в пасивному будинку повинні бути по перевазі розташовані з південної сторони — до 70%, з східної — 20%, 10% — на заході, щоб максимально поглинати промені зимового сонця.

Звичайно, неодмінною умовою ефективного енергозбереження є грамотна зовнішня теплоізоляція: без повного утеплення від фундамент до даху всі інші зусилля будуть зведені нанівець.

За рахунок цих пасивних прийомів економиться до 80% кількості енергії, що витрачається на експлуатацію звичайних будинків.

А встановивши відповідне інженерне обладнання, що працює від альтернативних джерел енергії, ви досягнете того, що ваш будинок стане домом «нульової енергії», але це вже наступний щабель до досконалості.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *