Оформлення віконного прорізу

Оформлення віконного прорізуБудь-хто, навіть вишуканий і витриманий інтер’єр виглядатиме незавершеним і бляклим без правильно оформленого віконного отвору. Цікаво, що в давнину вікна декорували суто з практичних міркувань: було важливо захистити житло від протягів.

Звичайно, сьогодні це, більшою мірою, данина декоративним традиціям, хоча в деяких випадках портьєри допомагають захиститися від нескромних поглядів з вулиці. Найпоширенішим, доступним і, можна сказати, традиційним способом було і залишається декорування тканиною. У даному випадку можна експериментувати скільки завгодно – все залежить від фантазії і матеріальних можливостей. Тут доречно все: оксамит, шовк, велюр, тюль, сатин, ситець, бавовна, льон, саржа, твід, тафта, сатин. Сьогодні лінійка тканин значно розширилася за рахунок синтетичних і змішаних представників. У сучасний вік питання практичності вийшли на перший план. Тому і в «віконному текстилі» спостерігається стійка тенденція до заміщення натуральних тканин синтетичними, оскільки підвищена світлонепроникність, пиловідштовхуючі властивості, зносостійкість вигідно відрізняють їх від натуральних. Штори з такого текстилю практично не вигоряють, легко стираються і не вимагають ретельної прасування. До новинок сучасного текстилю відносять стислий тюль, тканини з витравленими кислотою або вишитими малюнками, полотна з металізованої нитки, тканини з обробкою гумою, соломою, вовняною ниткою, мотузкою, золотою ниткою, тафта-хамелеон і багато іншого. 

Одне і те ж вікно можна декорувати абсолютно по-різному, тому при оформленні необхідно враховувати загальний стиль приміщення. До класичного інтер’єру підуть важкі і щільні штори. У авангардному – будуть ідеально виглядати, наприклад, металізовані тканини з об’ємним малюнком або яскраві грайливі фіранки. У приміщеннях з антикварними меблями відмінно приживуться портьєри «під старовину». Слід врахувати також, що штори повинні поєднуватися за кольором, фактурі, стилю з покривалами, подушками, валиками, чохлами на диванах і кріслах.

Взагалі, вибір віконного текстилю сьогодні – завдання не з легких. Що ж віддати перевагу? Може, класичні штори, що поєднують різні за щільністю тканини: тонкі, прозорі з більш щільними, обрамляють вікно з боків? Конструкція класичних штор може бути як простий, так і досить складною. Вони можуть бути оброблені зібраної тканиною, що закриває карниз (ламбрекеном).

Ламбрекен, у свою чергу, може бути м’яким, вільно звисаючим або жорстким, він може бути зроблений з тканини контрастного кольору або фактури, оброблений по краю бахромою або тасьмою. Останнім часом особливу любов серед покупців завоювали рулонні штори. Вони були винайдені, в першу чергу, для захисту від сонця, а тому, дуже зручні. Їх полотнища при підйомі скручуються в рулон або складаються у вигляді гармошки (римські штори). І рулонні, і римські штори виготовляються з щільного матеріалу. Вони відмінно виглядають практично в будь-яких інтер’єрах.

Французькі штори закривають вікно і піднімаються лише наполовину. Вони гарно драпіруються в горизонтальні хвилі і надають приміщенню урочистість і важливість. Якщо хочеться піти від класики, можна вдатися до допомоги драпірування. Вікно може бути оформлене одним або декількома полотнами тканини близьких відтінків або, навпаки, контрастних кольорів. Тканина з контрастною підкладкою можна обернути навколо карниза, а штори спустити струмує вниз хвилею.

Є ще одне оригінальне рішення, актуальне для настільки популярних сьогодні інтер’єрів в китайському, японському або стилі мінімалізм – екрани. Полотна натягуються на рамки, які пересуваються вздовж вікна або розорюються як віконниці. Такі екрани управляються за допомогою шнурів.

Можна і зовсім відмовитися від тканини в будь-яких її проявах і прикрасити вікно за допомогою жалюзі, благо по кількості пропозицій вони сьогодні анітрохи не поступаються портьєрної текстилю. Можна зупинити вибір на жалюзі з бамбука, які додадуть приміщенню м’якістка і безтурботність заміського стилю. Жалюзі з вертикальних смужок, колір, фактура і малюнок яких можуть бути найрізноманітнішими, створять атмосферу затишку в приміщенні будь-якого типу і легко впишуться в інтер’єр. 

Сьогодні жалюзі виготовляються з широкого спектру матеріалів: від стандартного пластика і металу до натуральних порід деревини і ексклюзивних тканин. Тому вони давно перестали бути «офісними жителями». Одним з цікавих рішень, до якого останнім часом часто вдаються дизайнери, – комбінування штор і жалюзі. Останні можуть служити контрастним або гармонійним фоном для тканини, виступати в якості колірного акценту, визначального загальний стиль кімнати.

Проте не варто вважати, що загальне оформлення вікна закінчиться, як тільки будуть обрані матеріали. Гардинові карнизи також грають не останню роль у загальній стилістиці. 

І треба про це пам’ятати, обдумуючи майбутній вигляд вікна. Витримувати стиль повинні і декоративні складові: прихвати, шнури, металеві ланцюжки, тасьма і т.д. Стильову приналежність карниза визначають аксесуари: кронштейни, утримувачі, кільця, наконечники, виготовлені з різноманітних матеріалів: металу, дерева, пластика, скла. 

Ковані і дерев’яні карнизи впишуться в інтер’єр в стилі кантрі, а для популярних лляних штор підійдуть моделі у вигляді лляного ж каната. Для класичних інтер’єрів з багатошаровими віконними драпіровками будуть виправдані карнизи з бронзи і латуні. 

У сучасних карнизах широко застосовуються новітні технології: підйомні, розсувні і поворотні механізми, дистанційне керування. А для любителів історії не складе труднощів відшукати моделі, що імітують старовину – ковані карнизи, оброблені як би потрісканими від часу деталями. Що не кажи, а прикраса вікна – справа клопітка і відповідальна. Вибираючи конкретні моделі штор, тканини для них, а також прибрати карниз та аксесуари, важливо пам’ятати, що площа, займана драпіровочнимі тканинами, досить значна, і тому помилка у виборі може зруйнувати гармонію.

Тому, перш ніж відправитися на пошуки, необхідно чітко продумати, як і чим ви будете оформляти віконний отвір. Адже саме декорування вікна додає стилю та закінченого вигляду всьому задуманому інтер’єру.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.