Оздоблення дерев’яних вікон

реклама

украшение деревянных оконВстановлювати обробку для вікон нескладно, але це вимагає часу, так як обробка складається з великої кількості частин. Навіть для самої звичайної обробки потрібно встановити сім частин: підвіконна дошка, підвіконна дошка на стіні, дві розетки, дві бічні косяка і один верхній. Якщо бічні косяки не дістають до стіни, то вам доведеться додати ще 3 штуки. Таким чином, кількість дощок виростає до 10. Тому не поспішайте — і отримаєте хороший результат.

Якщо необхідно встановити додаткові косяки, то прибивати їх потрібно до верхніх косяків і по бічних сторонах вікна. До кожного косяка прибийте свій лиштва, відзначте розміри наличників на стіні. Після цього через 1,9 см зробіть ще позначку, вона покаже, куди буде доходити дошка підвіконня. 

Відріжте дошку підвіконня потрібної довжини, прикладіть її до вікна і відзначте, де розташовуються внутрішні краї бічних косяків вікна. За допомогою косинця і заточеного олівця на обох кінцях дошки підвіконня зробіть позначки розташування і глибини вирізів, які необхідно зробити, перш ніж приставити її на місце.

Позначте глибину вирізів за допомогою косинця і олівця. Встановіть глибину вирізу на косинці я, провівши олівцем уздовж дошки, прокреслите лінію.

Щоб визначити підсумкову довжину дошки підвіконня, покладіть на неї частину обробки так, щоб її задня сторона розташовувалася на лінії паза, і зробіть ще одну позначку через 1,9 см. Розпиляєте дошку підвіконня уздовж другої позначки за допомогою відрізного верстата або циркулярної пили з направляючою розпилу.

Зробіть проріз по лініях за допомогою ручної пилки або ножівки. Пиляйте повільно, щоб розпил вийшов гладким і рівним.

Перш ніж встановлювати дошку, призначте її на місце і подивіться, які зміни необхідно внести. Наприклад, зробити виріз для обмежувача віконних стулок. 

Іноді уздовж краю дошки підвіконня необхідно вирізати віконний притвор. Зробити це можна за допомогою відрізного або шліфувального верстата. 

реклама

Після внесення всіх необхідних змін слід регулювати дошку підвіконня за допомогою шліфувального верстата. Зазор між підвіконням і рамою вікна повинен бути не більше 0,7 мм, тобто як картонна обкладинка звичайного блокнота. 

Зовнішні і бічні сторони дошки підвіконня обробляють шліфувальним верстатом. Для цього зазвичай використовують насадку для заокруглення крайок, як видно на малюнку. 

Підвіконня прибивають 60 — міліметровими цвяхами. Перш ніж прибивати, покладіть на підвіконня рівень і перевірте, плоский чи він і горизонтально чи розташований. При необхідності вбийте під підвіконня кедрові клини. 

Після того як ви вирівняли і прибили підвіконня, просвердлите отвори в його виступах по сторонах вікна і прибийте його до стіни 60 — і 75-міліметровими цвяхами. 

Поставте дошку для бічного лиштви на підвіконня біля косяка. Зробіть на ній позначку врівень з нижньою стороною верхнього косяка. За позначці дошку розпиляєте і прибийте лиштва. 

Помістіть розетку вгорі лиштви так, щоб вона виступала з обох його сторін. Її внутрішній кут не повинен виступати за кут між верхнім і бічним косяком. 

Прибейте бічні лиштви й розетки, виміряйте відстань між розетками і виріжте верхній лиштва потрібної довжини. Прибейте його до верхнього брусу віконної рами і до каркаса стіни. 

Виріжте підвіконну дошку потрібної довжини, зробіть з кожного боку зворотні скоси. Потім виріжте невеликі вигини з скосами для обох кінців підвіконня і приклейте їх на місце, прикріпіть клейкою стрічкою і залиште до висихання. 

Притисніть дошку, встановлену під підвіконням, і перевірте, чи підходить вона за розміром і формою. Якщо ви побачите увігнутість посередині, вирівняйте її рубанком. Після цього дошку можна прибивати. Використовуйте для цього пневматичний пістолет і фінішні цвяхи. 

 

Інструменти і матеріали

  • Основні теслярські інструменти
  • Фрезерна ручна машина
  • Верстат для різання під кутом
  • Настільна пила
  • Пневматичний молоток і цвяхи (не обов’язково)
  • Фінішні цвяхи
  • Клей для деревини
  • Матеріал для підвіконня
  • Матеріал для косяків і обробки під підвіконням
  • Бруси з розетками

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *