Як правильно вибрати жалюзі для пластикових вікон?

жалюзи для оконЖалюзі з кожним днем стають все більш популярним елементом декору приміщення, який виграє у звичайних штор і тюлі за багатьма показниками. Але як же правильно вибрати жалюзі , щоб потім не пошкодувати про марно витрачені гроші? На що слід звернути увагу в першу чергу?

Адже якщо Ви все-таки віддасте перевагу тонкі штори, то чи не захистите кімнату від сонця, а щільні і важкі перекриють доступ повітря, перетворяться на збіговисько пилу і створять в кімнаті непроглядну пітьму. Жалюзі порадують Вас тим, що забезпечать рівномірне освітлення, не займуть зайвого місця і, завдяки найширшому асортименту, стануть яскравим штрихом будь-якого інтер’єру та дизайнерського рішення.

На перший погляд, нічого складного у виборі жалюзі на металопластикові вікна немає: визначилися з типом, кольором і замовили монтаж. Але, на жаль, після монтажу Вас може очікувати безліч неприємних сюрпризів: не підходять ламелі класичні, так як все-таки пропускають сонячне світло, а для дитячої спальні дорогі римські штори виявилися дуже химерними. Але подібних казусів цілком можна уникнути, врахувавши всі фактори на етапі вибору жалюзі.

Щоб не помилитися у виборі, необхідно мати уявлення про кожного з видів жалюзі, яких не так вже й багато.

 

Види жалюзі:

На сьогоднішній день виробники пропонують:

  • класичні вертикальні / горизонтальні жалюзі,
  • рулонні жалюзі,
  • рольставні (захисні жалюзі),
  • плісе,
  • римські штори.

У питанні управління жалюзі у Вас також є вибір, Ви можете зупинитися або на механічному, або автоматичному способі. Механічне управління жалюзі здійснюється за допомогою стрічки у вигляді мотузкового шнурка, пружини або ручки.

Спеціальні електроприводи, якими обладнані автоматичні жалюзі, полегшать процес управління і дадуть можливість керувати ними на відстані.

Вибираючи жалюзі, слід керуватися декількома головними критеріями – колір, напрямок, текстура, матеріал і розміри. 

Для квартири краще зупинити свій вибір на вертикальних або горизонтальних моделях жалюзі. Зверніть увагу і на те, що для звичайних горизонтальних жалюзі характерні зручність і простота використання, а також вони практично не займають вільного простору в вашій квартирі.

Найбільш домінуючими матеріалами при виробництві жалюзі на сьогоднішній день все ще є метал, дерево, тканина, менше поширений пластик. Для просочення тканинних жалюзі застосовується спеціальний склад, який забезпечує належні антистатичні якості і перешкоджає накопиченню пилу. Рулонні жалюзі представляють собою ціле полотно, яке згортається в відповідний короб.

При виборі матеріалу для жалюзі, обов’язково врахуйте декілька чинників: порівняно швидке забруднення поліестру, а також досить легке вбирання їм вологи. З жаккардом також можливі деякі проблеми: через кілька хімчисток він може збігтися. Пластиковим жалюзі властива простота в обслуговуванні, чищенні, крім того цей матеріал стійкий до запахів і деформацій. Жалюзі з деревини вважаються найбільш екологічно безпечними, але їх вартість перевищує вартість аналогів з інших матеріалів. До достоїнств металевих жалюзі можна віднести стійкість до вигорання і втрати кольору, але врахуйте, що при протязі вони можуть гриміти.

 

Що необхідно враховувати при купівлі жалюзі на пластикові вікна?

Щоб бути абсолютно впевненим у правильності розрахунку розмірів, краще вдатися до допомоги компетентного фахівця, адже більшість жалюзі після покупки виправити буде вже неможливо. Але є кілька перевірених рекомендацій, на які слід звернути увагу Вам самим:

  • кріпити вертикальні жалюзі можна як всередині отвору, так і до стіни над вікном;
  • мінімально допустима відстань між вертикальним жалюзі і підлогою становить 5 см;
  • заздалегідь визначитеся, як Ви будете вішати вертикальні жалюзі – у віконний отвір або внахлест. Якщо Ви виберете варіант у віконний отвір – то візуально збільшите кімнату, але підвіконня в цьому випадку буде зайнято ламелями, якщо внахлест – то підвіконня звільниться, але віконний отвір закриється цілком;
  • якщо вертикальні жалюзі кріпляться до стіни, їх ширина повинна бути підібрана так, щоб вони заходили за кордон вікна сантиметрів на п’ятнадцять;
  • якщо жалюзі кріпляться у віконному отворі, щоб жалюзі не зачіпали підвіконня, при розрахунку їх довжини слід відняти 2 сантиметри з висоти отвору;
  • перед тим як замовляти вертикальні жалюзі визначитеся, на яку сторону вони будуть розсуватися;

Якщо Ви визначилися з розмірами і варіантом відкривання і встановлення жалюзі, можна сміливо замовляти. У середньому на виконання замовлення йдуть добу, але термін може змінюватись в залежності від обсягу та складності робіт.

 

Термін служби жалюзі залежить від наступних факторів:

  1. Насамперед, це звичайно якість збірки, яке легко перевірити таким способом: мотузка і ланцюжок управління повинні легко пересуватися і ні в якому разі не застрявати в карнизі або механізмі, бігунки в карнизі повинні переміщатися без зусиль. Мотузка управління сама по собі не повинна скручуватися, в іншому випадку вона рано чи пізно застрягне в механізмі.
  2. Механізм управління не повинен включати в себе занадто тонких елементів, що зазнають механічне навантаження.
  3. Довжина карниза повинна відповідати масі полотна жалюзі. Для фахівців існують точні формули обчислення даного співвідношення. Але в середньому оптимальні габарити виглядають таким чином: для важких тканинних або пластикових ламелей висотою не більше 3 м, максимальна довжина карниза складає 3 метри, для легких тканинних ламелей висотою не більше 4 м, ширина карниза не повинна перевищувати 3,5 м.

 

Вибір жалюзі для квартири або будинку

Жалюзі для вітальні Як кажуть, господар – пан, але все ж при виборі жалюзі головну роль крім власного смаку господаря грає ще й загальний стиль інтер’єру приміщення. Слід обов’язково взяти до уваги і ті функції, для яких призначене кожне приміщення в будинку. Так, для вітальні або спальні доречно буде застосувати комбінацію затишних тканинних штор і рулонних жалюзі, які надійно захистять від палючого сонця.

Ідеальний варіант для кухні – горизонтальні або рулонні конструкції, що встановлюються до вікна впритул. При їх установці підвіконня залишиться повністю вільним, а це істотно заощадить простір на невеликій кухні. Як правило, з гігієнічних міркувань, в якості матеріалу краще вибрати алюміній або пластик.

На завершення кілька слів про розміри. Адже навіть кілька сантиметрів можуть зіграти вирішальну роль. Наприклад, якщо Ви віддали перевагу варіанту «до підлоги», але в розрахунках помилилися на якихось 4 см, Ваші елегантні жалюзі будуть виглядати не краще трохи закороткі штанів. І ще одне: вертикальні жалюзі виглядають найбільш ефектно, якщо їх ширина в розкритому положенні більше ширини віконного отвору в два рази.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.