Плануємо індивідуальний дизайн невеликої ванної кімнати

індивідуальний дизайн ванноїЩо нам може запропонувати типова квартира – суміщений санвузол площею не більше 5 метрів, і тут дизайн маленької ванної кімнати повинен кожен продумувати сам. Тому цю статтю ми вирішили присвятити маленьким ванним кімнатам і дизайну для них.

 

 

Ремонт ванної кімнати маленького розміру

Ремонт у ванних більшість з нас проводить в першу чергу, тут міняються труби, ставляться крани в потрібних місцях, стара сантехніка змінюється на нову і стіни з підлогою покриваються кахельною плиткою. Словом, при ремонтних роботах у ванній кімнаті створюється максимум шуму і бруду, тому цю кімнату варто вважати точкою відліку в проведенні ремонту в будинку.

Але перш ніж починати ремонт ванної кімнати стоїть визначити для себе, що ви хочете побачити. І тут мова йде не стільки про колірному виконанні стін і підлоги, скільки про меблів, сантехніки та побутової техніки, яка буде її наповнювати.

 

Не варто поспішати все це здобувати. Для початку ознайомтеся з оформленням маленьких ванних кімнат фото, яких пропонує інтернет. Після чого напишіть список тих предметів, які ви хочете бачити у ванній. Можливо, це буде ванна або душова кабіна, сушарка для рушників, умивальник, пральна машина, полиці, шафи, дзеркала і т.д. В суміщених санвузлах, це ще може бути унітаз або біде.

Тепер, коли список готовий, варто соизмерить бажане з можливим. Як правило, найбільш грамотно вирішити цю задачу можуть професійні дизайнери, які використовують програми з моделювання ванних кімнат, але найчастіше таку програму можна знайти і на деяких сайтах виробників сантехніки.

 

Швидше за все, перше, з чим ви зіткнетеся це з тим, що нічого не поміщається. І ось саме тоді слід включити фантазію. Дизайн маленької ванни апріорі передбачає три фактори, за допомогою яких створюється ідеальний інтер’єр. Перший – це збільшення ванної кімнати, другий – зменшення розмірів сантехніки і третій – скорочення кількості меблів і сантехнічних приладів.

Збільшити розмір ванної можна тільки за рахунок суміщення санвузлів, якщо в квартирі кілька ванних, то можете пожертвувати ними заради однієї повноцінної. Зменшити розміри сантехніки – завдання більш здійсненне і менш клопітна. Наприклад, використовуючи підвісний унітаз, ви можете заощадити близько 30 см, але тут варто враховувати, що для зручності користування цим видом унітазів потрібно близько півметра вільного простору.

Якщо ваша сім’я є шанувальником душа, а ви віддаєте перевагу поніжитися у ванній, то встановіть комбінований варіант, так ви зможете заощадити ще трохи корисного простору.

Дизайн маленької ванної кімнати в панельному будинку або хрущовці часто змушує власників використовувати кутові рішення. Так, наприклад, в кутку часто розміщують пральну машину, ванну, раковину, унітаз та інше. Але самим раціональним рішенням може стати кутова душова кабінка, яка дозволяє створити максимум комфорту на мінімальній площі.

Маленька раковина – це не наймудріше рішення, оскільки вона незручна у використанні, хороший напір води забезпечить бризки і постійну вологу, краще використовувати кутові моделі з глибокої чашею.

 

Інтер’єр маленьких ванних кімнат

Розміщувати сантехніку в маленьких ванних кімнатах доводиться в залежності від стояків і розведення труб холодного та гарячого водопостачання. Завдяки грамотній і правильній установці сантехніки можна значно заощадити на корисної площі. Але при цьому не забувайте про функціональність і зручність.

Не зайвим буде в суміщеному санвузлі зонувати кімнату за допомогою тих же предметів меблів. Наприклад, це можна зробити за допомогою вузького шафи з висувною секцією. У ньому можуть бути розміщені рушники та побутова хімія, але при цьому кімната буде поділена на функціональні зони.

Безперечно, більшість з нас хоче отримати від дизайнера хороші дизайн-проекти маленьких ванних кімнат з максимальною місткістю корисних предметів, і, як правило, домогтися цього вдається завдяки гнучкій організації корисної площі. Так дуже часто використовується мобільна раковина або поворотні шафки.

Дизайн ванної кімнати маленького розміру вимагає ретельного підбору кольору облицювального матеріалу. І тут, як і у випадках з іншими кімнатами, діють прості правила, світлі тони плитки здатні розширити простір, а темні – зменшити. Тому у випадку з маленькою ванною кімнатою рекомендується уникати темних і яскравих відтінків плитки або обробки матеріалом з великим малюнком.

Обважнювати враження про обробку маленьких ванних кімнат може блискаюча глянсова поверхню. Тому краще вибирайте матеріал з матовим покриттям для сучасного інтер’єру ванної кімнати . Візуально збільшити приміщення допоможе укладена по діагоналі на підлозі плитка.

Що стосується освітлення, то тут має бути світла в міру, оскільки це не операційна, не зайвим буде світильник в зоні дзеркала.

 

Меблі та побутова техніка

Вільний простір у ванній кімнаті не повинно бути жертвою вашого бажання зберігати тут масу речей. Проекти маленьких ванних кімнат сучасності змусили виробників випускати компактні душові кабіни, ванни, дзеркала, шафи, меблі та інше. Меблі світлих відтінків дозволить надати ванній легкості. Дуже практичним і ергономічним рішенням може стати стелаж на роликових опорах з висувними ящиками. Під стільницею раковини краще використовувати місце для полиць і шаф.

Вимагає окремого місця і пральна машина, і, звичайно, її не назвеш маленькою і компактною, але обійтися без неї досить непросто. Тому купуючи пральну машину, вибирайте невеликі моделі.

Рушникосушки у ванній кімнаті вже давно не є тенденцією моди, це скоріше необхідність для сушки білизни та усунення підвищеної вологості в приміщенні. Допитливі уми російських володарів невеликих ванних кімнат ухитряються зробити багатофункціональним навіть такий предмет як полотенцесушитель, найчастіше він виступає у вигляді опори для поличок.

Сьогодні магазини сантехніки також пропонують великий вибір міні сантехніки. Вона дозволяє значно економити місця у ванній кімнаті і дарує зручність при експлуатації.

Дзеркала у ванній кімнаті дозволяють збільшувати простір, тому вони виступають в цьому приміщенні не тільки як предмет естетичності, але і як функціональне «зерно» інтер’єру.

При створенні ергономічного, естетичного та функціонального інтер’єру в невеликій ванній кімнаті, не забувайте три складових – колір, світло і форму. Саме вони допоможуть створити дійсно ідеальний дизайн у ванній кімнаті самостійно і без допомоги професійних дизайнерів.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.