Як правильно знімати квартиру?

Як правильно знімати квартиру?

У зв’язку з тим, що скоро почнеться “сезон” оренди, студенти пишуть дипломи і замислюються про винаймання, хтось переїжджає вчитися і не хоче жити в гуртожитку, вирішив написати пам’ятку.

В цілому – ринок оренди одна суцільна смітник. Запасіться терпінням, щоб не втратити гроші і зняти хороше житло.

Не поспішайте

Ринок нерухомості у великих містах змінюється дуже швидко, одні квартири здаються, інші з’являються. Чи не хапайтеся за “Ну терпимо“. Я рекомендую запастися хоча б одним тижнем, щоб знайти адекватний варіант. Уважно подивіться фото, прочитайте опис, прокладете маршрут від будинку до найближчої зупинки / метро.

Пошук оголошень

Якщо Ви вибрали конкретний район в якому є новобудови, шукайте Вконтакте групу “Назва ЖК”, як правило, власники завжди створюють групу, там можуть бути пропозиції від власників без комісії, або варіанти дешевше. Також, якщо Ви з невеликого міста, допомагає пошук групи “Назва району Назва міста”.

Якщо Ви знайшли оголошення з “квартирою-цукеркою”, але там красується комісія 50-100%, спробуйте пошукати оголошення з цієї квартирі на інших сайтах. Часто буває так: власник виклав оголошення, агенти крадуть фотографії, і викладають з комісією на інших майданчиках.

Дзвінок

При дзвінку уточніть цікавлять Вас деталі, по меблів / побутової техніки / вартості ком.услуги / хто здає. Якщо власник вже по телефону поводиться нахабно, не витрачайте свій час, інакше через пару місяців Ви будете писати пости на Пікабіа про злий бабку-орендодавця.

Якщо Вам відповідають, що квартира здана / внесена застава і пропонують допомогу / подивитися інший варіант – відмовляйтеся. Вам будуть впарювати все, що буде вигідно тільки сумнівному ріелтору.

Якщо Вам пропонують приїхати в офіс перед відвідуванням квартири – не витрачайте свій час, це шахрайство 100%. Вас будуть намагатися розвести на гроші, про це трохи пізніше.

Внесення грошей / застави

Взагалі, я думав це очевидні речі, але величезна кількість людей ведуться на різні хитрощі.

НІКОМУ не перекладайте гроші в якості застави до перегляду квартири, навіть якщо Вам обіцяють фото паспорта, скани документів тощо. Відповідайте собі на питання: “До чого такий поспіх при здачі квартири?“. З чого заради власнику відмовлятися від показу до внесення застави?

Про офіси: типовий розлучення, який з в рік у рік з’являється в новинних стрічках. Ви приїжджаєте в офіс, Вам говорять, що ви вносите комісію за квартиру, а далі їдете дивитися квартиру. При цьому Вам підсовують договір на надання інформаційних послуг. На жаль, але ці шахраї досі існують, і тільки через юридичну неграмотність населення. Я рекомендую взагалі не витрачати час на них, і відмовлятися від відвідування офісу.

Якщо показував квартиру агент і вимагає гроші за показ (я був здивований, що такі індивідууми взагалі існують), сміливо його шліть.

Якщо Вам після перегляду пропонують внести заставу – тут вирішувати вже Вам. Якщо Ви розумієте, що квартира Вам до душі, і Ви 100% її готові зняти, можете це зробити, але на свій страх і ризик.

Для прикладу: коли я знімав квартиру, мені мужик представився власником, сам наполегливо пропонував залишити заставу, “хоча б 100 гривень”, а на прохання показати документи на квартиру, показав квитанції за к/п за 4 місяці.

Другий приклад: наші друзі вибрали собі квартиру і їм потрібні були добу (дивилися ввечері, а на наступний день могли тільки після роботи приїхати на договір), їм теж запропонували залишити заставу в 1000 гривень. Оскільки був присутній і агент, і власник, були документи на квартиру і люди здалися цілком адекватними, вони залишили гроші. Краще візьміть розписку. У підсумку – хеппі енд.

Обов’язкова умова: дивіться документи на квартиру, паспорт власника. Немає повноважень приймати аванси у агента / брата / свата власника.

Договір

Як правило, договір становить сторона що здає . Попросіть ознайомитися з ним заздалегідь, вислати на пошту. Уважно читайте умови повернення застави, якщо є, ваші права і ваші обов’язки. Підписувати договір обов’язково повинен власник квартири. До договору обов’язково повинен бути акт прийому-передачі об’єкта і опис майна, а також додаток про оплату. Як правило, це таблиця, в якій прописуються внесені суми за місяць / застави, ставиться дата і розписуються обидві сторони.

З дорученнями будьте обережні. Проблема довіреності в тому, що її можна оформити сьогодні, а завтра скасувати, але вона залишається на руках. Уважно її читайте і дивіться, до якого числа вона діє, чи є пункт про отримання грошових коштів за оренду. Тут знову ж таки на свій страх і ризик, і в залежності від ситуації. Я знімав житло родичам, де агент повністю займався купівлею квартири (власник в іншому місті, військовий), брав квартиру від забудовника і тепер її здає. Попросив зателефонувати з власником по відео-зв’язку, показати свій паспорт, в результаті в усе гаразд.

Побутове

Не полінуйтеся і не соромтеся, перед підписанням договору, перевірити квартиру. Прийдіть заздалегідь, постарайтеся запитати з парадної людей про мешканців, обстановки у дворі. У квартирі перевірте всю побутову техніку, якщо вона виключена з розеток – знову ж таки, не лінуйтеся, вставте і перевірте. Як відкриваються вікна, як працює сантехніка, натиск води (якщо тиск слабкий, не ведіться на розповіді, що це тільки ввечері / днем. Увечері кажуть, що всі прийшли з роботи і користуються водою, вдень кажуть, що натиск слабкий з-за того, що ніхто не користується водою по стояку, можливо буде трохи краще, але незначно). Заздалегідь погуглити сліди від тарганів / клопів і перевірте ліжко / диван в квартирі. Якщо заклеєні скотчем розетки / закриті вент.канали папером, 100% Ви будете жити не одні.

Якщо потрібна порада, задавайте питання в коментарях.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.